Wanna wolnostojąca – w czym tkwi jej fenomen?

Wanna wolnostojąca kojarzy się z pomieszczeniami urządzonymi w stylu retro. Popularność tego rozwiązania sprawiła jednak, że aktualnie w sprzedaży dostępne są wanny wolnostojące pasujące do dowolnej stylistyki, w tym także pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznymi oraz bardzo modnych w ostatnim dziesięcioleciu skandynawskich klimatów.

Duże wanny wolnostojące świetnie prezentują się w dużych, przestronnych łazienkach, w których stają centralnym, dominującym punktem pomieszczenia, mniejsze efektownie zdobią natomiast łazienki o bardziej kompaktowych rozmiarach.

Wanny wolnostojące i ich rodzaje – czym mogą różnić się między sobą?

Wanna wolnostojąca to prawdziwy hit ostatnich lat. Sięga po nią coraz więcej osób pragnących stworzenia w swojej łazience niepowtarzalnego wystroju oraz uzyskania oryginalnego, luksusowego wrażenia. Wanna wolnostojąca będzie ponadto idealnym wyborem dla osób, które kochają długie, relaksujące kąpiele oraz chcą podkreślić swoje upodobania poprzez inwestycję w jedno z najbardziej wyszukanych i wysublimowanych rozwiązań dostępnych w sprzedaży.

Wanna wolnostojąca może zostać umieszczona w dowolnym miejscu, jednak najlepiej prezentuje się w centralnym punkcie łazienki. Jej charakterystyczny design przyciąga wzrok oraz sprawia, że wanna pełni nie tylko funkcję stricte użytkową, ale jest także jedną z najbardziej rzucających się w oczy dekoracji. Wanny wolnostojące są obecnie produkowane z różnych materiałów, lecz tym, na który warto zwrócić szczególną uwagę, są nowoczesne kompozyty Stonex konglomeraty Surfex dostępne wyłącznie w ofercie marki Roca.

Nowoczesne wanny kompozytowe wykonane z innowacyjnego materiału Stonex są przyjemne w dotyku, ciepłe i wyjątkowo trwałe – materiał ten jest bowiem odporny na zabrudzenia oraz promieniowanie UV. Przykładem wanny wykonanej z tego nowoczesnego materiału jest Ariane, która zachwyca swoją prostotą oraz uniwersalnym designem pozwalającym wkomponować ją w wystrój niemal każdej domowej łazienki. Z konglomeratu Surfex wykonana jest natomiast. wanna wolnostojąca Beyond będąca elementem jednej z najbardziej ekskluzywnych kolekcji ceramiki łazienkowej marki Roca o tej samej nazwie.

Wanna wolnostojąca do każdej domowej łazienki?

Ogromne zainteresowanie współczesnych użytkowników wannami wolnostojącymi zaowocowało szerokim wyborem i zróżnicowaniem tego typu rozwiązań. Możemy wybierać zarówno spośród wanien o raczej uniwersalnym designie, który świetnie wkomponuje się w stylistykę każdej domowej łazienki, jak i postawić na wanny wolnostojące stylem nawiązujące do korzeni – klimatów retro, z których bezpośrednio się wywodzą.

Doskonałym przykładem wanny wolnostojącej, która będzie pasowała do łazienki urządzonej w stylu nowoczesnym jest chociażby model Maui – wanna, której design świetnie komponuje się ze stylistyką łazienek utrzymanych w minimalistycznym klimatach. Na przeciwległym biegunie znajduje się natomiast żeliwna wanna wolnostojąca Newcast, która na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia z modną w ostatnich latach stylistyką retro. Do klimatów minionych epok nawiązuje zarówno korpus wanny o charakterystycznych liniach, jak i ozdobne, dekoracyjne nóżki, które podtrzymują konstrukcję wanny.