Sposoby wykańczania ścian – to musi wiedzieć każdy budowlaniec

Umiejętne wykończenie ściany powinno być dopasowane do przeznaczenia danego pomieszczenia i do zastosowanej w nim aranżacji.

Dzięki temu stanie się funkcjonalne i pokreśli charakter wybranego wnętrza. Podpowiadamy, jakie są ciekawe sposoby na wykańczanie ścian.

Glazura

Glazura to bardzo estetyczne rozwiązanie, które stosuje się w polskich kuchniach. Co ważne może być nakładana przed montażem mebli, co znacznie ułatwia aranżowanie i wykańczanie tego istotnego pomieszczenia.

Może występować w różnych wzorach, a najczęściej spotykane to kwadraty, prostokąty, układy skośne, szachownica oraz cegiełka. Glazura wykazuje wiele zalet, które sprawiają, że jest stosowana w kuchniach. Są to między innymi: wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz środki chemiczne, jak również trwałość tego materiału.

W portalu wnetrza24.pl przeczytasz artykuł o tym co warto wiedzieć o zakładaniu glazury na ściany.

Tapeta

Tapety stanowią ponadczasowe rozwiązanie cieszące się popularnością od wielu pokoleń. Ich nowoczesne odmiany nie wiążą się, że żmudnym i trudnym montażem, który można wykonywać samodzielnie. Występują w różnych wersjach kolorystycznych, mogą przyjmować styl minimalistyczny lub prezentować ciekawe wzory.

Dzięki temu dopasowanie tapety do wybranej aranżacji nie powinno sprawić żadnego problemu. Nowoczesne modele odnajdą się w każdym pomieszczeniu nie tylko w salonie i sypialnie, ale też w kuchni i łazience.

Panele fornirowane

Ten rodzaj paneli stanowi efektywną imitacje drewna, z którego wykonuje się ich zewnętrzną warstwę. Cechują się niską ceną, regularną fakturą i ujednoliconą barwą.

Posiadają charakterystyczne słoje i występują w wersjach matowych, lakierowanych, satynowych lub boniowanych. Można je stosować w takich pomieszczeniach jak salon, jadalnia, sypialnia, przedpokój lub domowy gabinet.