Salon w stylu etno – sprawdź i daj się zaskoczyć

Salon w stylu etno gwarantuje komfort dla osób spędzających większość czasu w domu lub uwielbiających pogrążyć się w ulubionej lekturze, w niepowtarzalnym klimacie.

Jest pełen oryginalnych przedmiotów i ręcznego rzemiosła. Oferuje wszystko co kojarzy się z naturą i dalekimi podróżami dlatego jego modny design nigdy nie przemija.

Styl etno, czyli jaki?

Styl ten wywodzi się z greckiego ethnos, co oznacza naród i plemię. Również nauka etnografia, zajmuje się zbieraniem wiedzy o zwyczajach panujących w różnych kulturach oraz przedmiotach przez nich wytwarzanych. Wszelkie tradycje kulturowe stanowią centrum zainteresowania stylu etno zarówno w aranżacjach, jak i modzie czy muzyce. Jest to styl ponadczasowy, który wymaga indywidualnego podejścia podczas planowania wystroju. Osoby fascynujące się różnymi kulturami będą miały ogromne pole do popisu.

Jak we wszystkim, także przy projektowaniu należy jednak zachować umiar. Zmieszanie ze sobą zbyt wielu różnych elementów kulturowych, może wprowadzić niepotrzebny chaos we wnętrzu i zamiast przytulnej przestrzeni, stworzyć wizualny bałagan.

Możliwości salonu w stylu etno

Możemy czerpać inspirację z wielu kultur w tworzeniu salonu w stylu etno. Meksykańskie dywany w tęczowych wzorach i gliniane talerze, będą ciekawą ozdobą na ścianie. Niemniej jednak równie atrakcyjne jest polskie etno. Możemy kierować się regionem jaki nas fascynuje.

Łowickie wzory na poduszkach lub obrazy pokazujące sielskie krajobrazy stworzą niebanalny przytulny nastrój. Możemy wybrać meble tapicerowane, których materiały obiciowe będą odzwierciedleniem wzorów kulturowych. Stare, odrestaurowane komody nadadzą w naszym salonie wyjątkowego charakteru.

Nie bójmy się również odważnych tkanin jako ozdoba okna czy narzuta na sofę. Każdy przedmiot, który będziemy wkomponowywać w wystrój powinien mieć swój wyjątkowy charakter i duszę, a zarazem wzbudzać w nas pozytywne emocje. Najlepiej sprawdzą się pamiątki z dalekich podróży, które mają znaczenie sentymentalne dla mieszkańców domu. Urządzając wnętrze pamiętajmy, że każda dekoracja etno będzie świetnie się komponować obok prostych nowoczesnych sprzętów. Należy jednak zachować ostrożność podczas aranżacji salonu, bezpieczniej jest wybierać rzeczy z jednego kręgu kulturowego lub podobnych do siebie aby zagwarantować harmonię wnętrza.

Inspirujące dodatki w stylu etno:

  • grubo ciosane stoły i masywne szafy lub komody z drzewa egzotycznego,
  • unikatowe, najczęściej rzemieślnicze meble,
  • przedmioty osadzone w ludowej tradycji wykonane z miejscowych materiałów,
  • tkaniny w geometryczne wzory wywodzące się z konkretnej kultury,
  • kapelusze z piór, łapacze snów, makramy – stanowią idealną dekorację ścienną
  • sprawdzone, autentyczne rękodzieła z duszą.

Więcej inspiracji na wystrój wnętrz najdziesz w serwisie https://www.decore.pl/.