Dekoracje ozdobne, które sprawdzą się w każdym małym pomieszczeniu

Salon to pomieszczenie, w którym z reguły spędzamy najwięcej czasu. Wiele osób uważa, że to właśnie salon reprezentuje nasze mieszkanie – w zasadzie sporo w tym racji. Jego wnętrze powinno oddawać klimat, w którym powinniśmy się relaksować. Aranżacja małego pomieszczenie w bloku powinna oddawać charakter, dlatego warto udekorować pomieszczenie tak, abyśmy my się czuli w nim jak najlepiej.

Kolorystyka w małych pomieszczeniach

Pomieszczenie powinno być jasne ze względu na jego mały metraż. Kolory, które na pewno sprawdzą się w małym salonie to biel, ecru, beż oraz pudrowy róż czy błękit. Jeśli marzy ci się intensywny kolor ścian nie musisz z niego rezygnować, wprowadź je po prostu w dodatkach. Jakie dodatki to mogą być?

-poduszki,
-koce,
-zasłony,
-obrazy,
-tapeta.

Jeśli chodzi o meble to najlepiej nie zagracać pomieszczenia. Ustaw meble tak by pełniły więcej funkcji, a nie tylko jedną. Na pewno w pomieszczeniu umieść stół z krzesłami rozkładany, łóżko może być piętrowe, ewentualnie pomyśl nad nowoczesną wersją łóżka, jakimi obecnie są te schowane w szafie.

Jeśli masz ochotę na więcej interesujących artykułów na temat dekorowania wnętrza Twojego domowego ogniska, zapraszamy na stronę Porady Budowlane.

Pomysły na aranżacje małych pomieszczeń

Świetnym pomysłem są triki wykorzystywane w małych pomieszczeniach to one optycznie powiększą salon.
1. sufit w innym kolorze niż ściany, ( sufit jaśniejszy niż ściany)
2. jedna ze ścian w innym kolorze,
3. pasy na ścianach – pionowe wydłużają ściany a poziome poszerzają ściany
4. dodatki w tym samym kolorze oraz małe
5. lustra odbijają światła
6. unikaj dywanów,
7. oświetlenie  najlepiej o jasnej barwie i unikaj stojących lamp.

Małe pomieszczenie to nie problem nie musisz robić gruntownego remontu wystarczy dodać dodatki. Dodatki powinny być małe najlepiej wiszące na ścianie, im mniej na podłodze tym więcej przestrzeń.