Ceglany koloryt

Szukając pomysłów na wystrój własnych wnętrz, planując ciepłe i nieprzeciętne powierzchnie mieszkalne, pragnąc nawiązać do trwałości i przeszłości, można skierować swoje rozważania w kierunku wykorzystania cegły, jako materiału dekoracyjnego. Jej niebanalny wygląd dodaje wnętrzom elegancji i charakteru. To na niej często skupia się główna uwaga odwiedzających i mieszkańców domu, w którym wykorzystano ten niestandardowy, ale modny budulec.

Cegła jest wdzięcznym dodatkiem, który może być stosowany w niemal każdym pomieszczeniu. Stanowi także sprawną barierę, dobrze izolując pomieszczenia od odgłosów dochodzących z zewnątrz. Można ją wykorzystywać w różnych stylach jak styl rustykalny, nowoczesny i inne. Jednocześnie w rozmaitych wariantach kolorystycznych, które z kolei dają inne efekty wnętrzarskie.

Czarna i szara cegła pomniejszają wizualnie pomieszczenia, ale za to podnoszą wyrafinowanie i elegancję powierzchni mieszkalnych i użytkowych. Biała optycznie zwiększa pomieszczenie, może być wykorzystywana w nowoczesnych stylach i z wieloma rozmaitymi kolorystycznie małymi dodatkami. Cegła selekcjonowana, taka, która nie ma stałej faktury, występują na niej nierówności, odbarwienia, a nawet lekkie przypalenia pozwala na tworzenie wyjątkowych i nieprzeciętnych wzorów, które z kolei stanowią ładne i zgrabne nawiązanie do przeszłości. Wśród nich nie może przecież zabraknąć prawdziwej, starej, pochodzącej z ubiegłego stulecia i jeszcze starszej czerwonej cegły. Ta, najlepiej pochodzenia z rozbiórek, jest idealnym dodatkiem do pomieszczeń ciepłych, przytulnych i wysublimowanych.

Moda na cegłę, jako wyjątkowego dodatku do wystroju wnętrz, jeszcze nie minęła i szybko nie zgaśnie. Budowane wraz z nią wnętrza mają wyjątkowy i niebanalny charakter. To budulec, którym można stawiać ścianki i wykańczać pomieszczenia. Doskonale sprawdza się w roli izolatora i dobrze jest ją wykorzystywać w mieszkaniach i domach usytuowanych przy głośnych i ruchliwych ulicach, gdzie nie brakuje pojazdów, turystów i przechodniów lub w okolicy hałaśliwych fabryk, lotnisk i podobnych nieprzyjemnych sąsiadów.

One thought on “Ceglany koloryt

Dodaj komentarz