Złota bateria, czyli kuchnia i łazienka na bogato – jak zaaranżować

Złote baterie łazienkowe i zlewozmywakowe to trend, który może być bardzo efektowny. Trzeba jednak wiedzieć, jak zaaranżować łazienkę bądź kuchnię, aby nie przesadzić z dekoracyjnością i nie osiągnąć niezamierzonego kiczu, jak też by wszystko do siebie pasowało.

Złota bateria zlewozmywakowa – do czego pasuje

Złote baterie zlewozmywakowe są bardzo efektowne w odpowiednich aranżacjach. Najczęściej wyróżnia je nie tylko kolor, ale również kształt w stylu retro. Takie baterie kuchenne wymagają odpowiedniej oprawy – najlepiej, gdy całe wnętrze urządzone jest w stylu retro lub glamour. Również w mieszkaniach w stylu loftowym sprawdzą się znakomicie – wówczas ozdobna bateria będzie jednym z elementów tworzących intrygujący kontrast z surowymi partiami aranżacji, jak cegły bądź beton na ścianie, widoczne na wierzchu rury, industrialne lampy. Dobrze wygląda będzie też zestawienie takiej baterii z szafkami o frezowanych frontach oraz ze sprzętami o designie w stylu retro, jak piekarnik czy lodówka.
Złota bateria kuchenna o prostej, minimalistycznej formie będzie z kolei znakomitym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza. Złote elementy świetnie pasują do frontów i kafelków w kolorze białym, czarnym, butelkowozielonym, granatowym i indygo czy też w odcieniach szarości.

Złota bateria do łazienki – kiedy to dobry pomysł

Kiedy chcemy wykorzystać złotą baterię łazienkową, musimy przemyśleć cały wystrój pomieszczenia i to, czy pozostała armatura będzie to baterii pasować. Może się okazać, że przy zmianie tylko jednego elementu nie uzyskamy zadowalającego estetycznie efektu, a nawet będzie się to wszystko ze sobą gryzło. Przy okazji remontu, gdy planujemy, jak urządzić łazienkę, styl retro może być jednym z tych, które przyjdą wieku osobom do głowy. Jednym z elementów, który można nim wykorzystać, jest z całą pewnością mosiężna lub złota bateria umywalkowa. Do nie znakomicie będzie pasować umywalka w stylu vintage, wolnostojąca żeliwna wanna, prosta i klasyczna kolorystyka aranżacji. Klimat retro i vintage znakomicie podbiją rzadko dziś stosowane w łazience obrazki i plakaty na ścianach. Możesz poszukać takich w sklepach i ja straganach ze starociami albo zaopatrzyć się w reprodukcje. Pamiętaj tylko, by zabezpieczyć je przed wpływem wilgoci za pomocą szklanych ram i odpowiednich do danego materiału impregnatów.

Modna kuchnia oraz łazienka w stylu retro bądź vintage zrobią wrażenie na twoich gościach i pozwolą ci cieszyć się domem w wymarzonym stylu, gdy skupisz się należycie na najmniejszych nawet detalach. Armatura taka jak złote baterie z pewnością należy do szczegółów, które warto docenić i umiejętnie zastosować.

One thought on “Złota bateria, czyli kuchnia i łazienka na bogato – jak zaaranżować

Dodaj komentarz