Kabina prysznicowa czy wanna – jak wybrać mądrze?

Wybór między kabiną prysznicową a wanną wcale nie należy do najłatwiejszych jeżeli musimy zdecydować się tylko i wyłącznie na jedną z tych opcji. Istnieje kilka czynników, które z pewnością pomogą Ci dokonać przemyślanego wyboru, którego nie będziesz żałować.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kabiny bądź prysznica?

1. Wielkość łazienki

Dostępna powierzchnia to główny czynnik, który determinuje nasz wybór. Jeśli posiadasz niewielką łazienkę powinieneś zdecydować się na prysznic ponieważ wanna zajmuje dużo więcej miejsca i zwyczajnie może się nie zmieścić bądź „upchnięta na siłę” sprawi, że łazienka będzie mało funkcjonalna.

2. Ilość łazienek

Jeżeli masz w domu na przykład dwie łazienki (nawet niewielkich rozmiarów) to możesz sobie pozwolić na umieszczenie w jednej z nich prysznica, natomiast w drugiej wanny. Z drugiej strony może nam zależeć na jak najbardziej oszczędnym rozwiązaniu. Wtedy warto wybrać… najbardziej ekonomiczny i oszczędnościowy wybór (prysznic vs wanna) do łazienki sprawdzisz w artykule na www.niezalezny.pl w kategorii budownictwo.

3. Sposób korzystania

Przy wyborze prysznica lub wanny ważny jest również sposób, w jaki zwykle się myjesz. Jeśli wiecznie się gdzieś spieszysz i lubisz szybkie, i proste rozwiązania to prysznic będzie dla ciebie lepszym wyborem. Wprawdzie w wannie również możesz wziąć prysznic ale musisz się liczyć z koniecznością zastosowania kotary bądź dodatkowej obudowy, która zabezpieczy przed nadmiernym chlapaniem. Natomiast dla wielbicieli długich kąpieli i relaksu w wodzie zdecydowanie odpowiedniejsza okaże się wanna.

4. Użytkownicy

Przy decyzji o wyborze wanny lub prysznica weź również pod uwagę upodobania i potrzeby pozostałych domowników. Jeśli masz małe dzieci to wanna z pewnością będzie dla nich większą atrakcją a Tobie będzie łatwiej zadbać o ich odpowiednią higienę.

5. Dodatkowe funkcje

Chcąc umyć zwierzę lub na przykład wyprać ręcznie dywan wanna może okazać się Twoim sprzymierzeńcem. Pod prysznicem znacznie ciężej o swobodę ruchów ponieważ mamy tam zdecydowanie mniej miejsca i trudniejszy dostęp niż w przypadku niezabudowanej wanny.

Oba rozwiązania, jak widać, mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Prysznic zajmuje zdecydowanie mniej miejsca ale uniemożliwia długie kąpiele i relaks w wodzie. Wanna daje nam więcej możliwości (kąpiele, prysznice oraz dodatkowe funkcje na przykład wygodne ręczne pranie) kosztem zajęcia większej powierzchni.
Uwzględniając powyższe elementy przy wyborze wanny lub prysznica do swojej łazienki z pewnością uda Ci się podjąć odpowiedzialną i racjonalną decyzję.